Polityka prywatności

Postanowienia ogólne

Niniejsza Polityka dotycząca „cookies” odnosi się do strony internetowej szkolaplywania.pl

Przez używanie strony www.szkolaplywania.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z tą Polityką.

Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób.

Cookies to małe pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, lub urządzeniu mobilnym, podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Cookie zazwyczaj zawiera nazwę m.in.  strony internetowej, z której pochodzi czy  losowo wygenerowany  numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

Cookies używane są m.in. po to, aby strona działała szybciej i były łatwiejsze w użyciu oraz do zbierania anonimowych statystyk, które pokazują nam, kto najchętniej ogląda naszą stronę i jakich treści na niej szuka.

Cookies mogą być sesyjne oraz stałe. Te pierwsze pozostają na Twoim urządzeniu jedynie podczas korzystania z naszej strony. Ciasteczka stałe pozostają na Twoim urządzeniu tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu kiedy je usuniesz.

Jak usunąć lub zmienić ustawienie cookies?

Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www.

W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:

Kto jest administratorem państwa danych?

Krystyna Hołub-Komenda, prowadząca działalność pod nazwą Szkoła Pływania Komendy, ul. Cementowa 1/5; 45-358 Opole, tel. 608528887, krystyna@szkolaplywania.pl

Jakie mamy państwa dane osobowe?

Te, które podawaliście państwo w formularzu zgłoszeniowym  lub kontaktowym. 
Oraz te, które otrzymamy w czasie trwania kursu, gdy chcecie skorzystać ze swoich praw wynikających z p. 9 WU.

Czy musicie państwo podawać nam swoje dane osobowe?

Podanie danych jest dobrowolne. Gdy ich jednak państwo nie podacie, nie będzie możliwe zawarcie umowy, a w konsekwencji nie będzie możliwości uczestniczenia w kursie pływania. Nie odpowiemy również na państwa pytania.

Jaki jest cel przetwarzania państwa danych osobowych?

Zawarcie umowy drogą elektroniczną, przygotowanie imiennych dyplomów dla dzieci,  kontakt w czasie trwania umowy. Jak również po jej zakończeniu informowanie o naszej ofercie w formie newslettera czy udzielenie odpowiedzi na pytania do nas kierowane, ustalenie, obrona i dochodzenie roszczeń. Dodatkowo przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania państwa danych osobowych do celów podatkowych i rachunkowych.

Jakie macie państwo uprawnienia wobec administratora?

Skorzystać możecie z prawa dostępu do danych osobowych i ich sprostowania, do ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, jak również z prawa do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jak długo przetwarzamy państwa dane osobowe?

Przez cały czas obowiązywania umowy, a także po jej zakończeniu w celach: dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, wykonaniem obowiązków wynikających z przepisu prawa (szczególnie podatkowych i rachunkowych).
Każdy newsletter zawiera link do wypisania się z listy (wycofania zgody). Wystarczy na niego kliknąć. Państwa dane osobowe zostaną usunięte z bazy danych i nie będą przetwarzane.
A gdy znikną cele uprawniające do przetwarzania danych, kończymy ich przetwarzanie i usuwamy.

Rezygnacja z dalszego otrzymywania wiadomości

W każdym momencie możecie państwo z newslettera zrezygnować. W tym celu należy kliknąć w link rezygnacji  będący nieodzownym elementem każdego newslettera.

Czy udostępniamy państwa dane osobowe komukolwiek?

Państwa dane identyfikacyjne przekazujemy do mojej  księgowości online w AliorBanku, gdy wystawiamy dla państwa fakturę. Imię i nazwisko dziecka przekazujemy firmie NUTRICIA  w celu wykonania imiennych dyplomów.

Jak długo przechowujemy państwa dane osobowe?

Przez czas obowiązywania zawartej umowy, po jej zakończeniu w celu dochodzenia roszczeń z jej wykonywaniem oraz wykonywania obowiązków wynikających z przepisów prawa (w szczególności podatkowych i rachunkowych).

Gdzie można wnieść skargę w związku z przetwarzaniem państwa danych osobowych?

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa